Atrakcje okolicy

Czyste i malownicze jezioro Serwy, nad którym położony jest hotel, pozwala na korzystanie z plaży i kąpieliska oraz łodzi, kajaków i rowerów wodnych. Wędkarzom zapewniamy bardzo dobre warunki do łowienia ryb z 2 pomostów oraz możliwość wypożyczenia łodzi (obowiązuje posiadanie karty wędkarskiej i wykupienie zezwolenia na połów od dzierżawcy jeziora).

Bezpośrednią okolicę hotelu stanowi Puszcza Augustowska - największy zwarty kompleks leśny w Europie. Jest to idealne miejsce dla miłośników turystyki aktywnej, grzybiarzy i wszystkich zainteresowanych kontaktem z dziewiczą przyrodą. 

Kanał Augustowski znajdujący się nieopodal hotelu to unikatowy zabytek hydrotechniczny, łączący dorzecza Wisły i Niemna. Położony w najwyższym punkcie jeziora Serwy zasila cały kanał w wodę. Warto wybrać się na spływ i pokonać kajakiem przynajmniej jedną ze śluz.

Czarna Hańcza to jeden z najbardziej znanych w Polsce szlaków kajakowych. Po sprawdzeniu swoich umiejętności na jeziorze Serwy warto wybrać się na spływ tą rzeką. Zapewniamy przewóz uczestników i kajaków oraz pomoc w zaplanowaniu spływu.

Okolice hotelu to znakomite miejsce do turystyki rowerowej. Przez Puszczę Augustowską i Wigierski Park Narodowy prowadzi wiele tras rowerowych. Bezpośrednio przy hotelu przebiega międzynarodowy szlak Euro Velo R-11 prowadzący z Aten w Grecji do Przylądka Północnego w Norwegii. W hotelu można skorzystać z wypożyczalni rowerów. 

Augustów - miejsce gdzie warto się udać, kiedy w czasie pobytu w naszym hotelu zatęskni się za odrobiną cywilizacji. Można tam pospacerować bulwarami nad Nettą, skorzystać z wyciągu dla narciarzy wodnych lub przekonać się jak wyglądają znane z piosenki augustowskie noce. Po drodze do Augustowa warto też zwiedzić znane i odwiedzane przez papieża Jana Pawła II Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej.

Rejsy statkiem lub gondolami to również atrakcja, z której można skorzystać w Augustowie. Najbardziej znana trasa papieska prowadzi z Augustowa do Studzienicznej szlakiem Kanału Augustowskiego ze śluzowaniem w Przewięzi. Rejsy gondolą lub katamaranem dają  natomiast możliwość poznania z bliska słynnej rzeki Rospudy

Wigierski Park Narodowy - zaczyna się niespełna 10 km od naszego hotelu. Park poznać można korzystając między innymi z przejazdu kolejką wąskotorową, warto także odwiedzić pokamedulski klasztor w Wigrach oraz atrakcyjne Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Suwalski Park Krajobrazowy z najgłębszym w Polsce jeziorem Hańcza, głazowiskami, malowniczymi plenerami, wykorzystywanymi przy ekranizacji Pana Tadeusza, a także najwyższymi wzniesieniami w tej części kraju, atrakcyjny jest nie tylko latem. Zimą działa tam nowoczesne centrum narciarskie Szelment, umożliwiające uprawianie narciarstwa zjazdowego.

Niewątpliwą zaletą położenia hotelu jest bliskość granicy z Litwą. Do Wilna jest od nas niespełna 200 km, zaś do Druskiennik tylko 90. Na Litwę wyjechać można samodzielnie  lub skorzystać z organizowanych wycieczek autokarowych - dla gości indywidualnych w sezonie letnim, a dla grup przez cały rok.